DANIŞMANLIK

Firma olarak alışılmışın dışında, butik projeler üretmeye hevesli, tecrübeli, yeni ancak yetenekli ve etkili olma gayretindeyiz. Özellikle bulunduğumuz bölge koşulları ve kültürel alt yapısına olan aşinalığımız sebebiyle, daha yenilikçi ve uygulanabilir projeler tasarlamaktayız. Tasarım ve uygulamalarda su, yeşil örtü ve ahşabın; özgün ve mekana değer katan ihtişamıyla, her zaman daha güzeli hedeflemiş ve bunun için çalışmaya devam etmekteyiz.

PROJELENDİRME

Peyzaj, belli bir görüş açısından bakıldığında algılanan manzaranın bütününe ait bir kavramı ifade eder. Peyzaj tasarımı en basit anlamda bu manzaranın tasarlanmasını hedefleyen çalışmaların bütünüdür. Peyzaj mimarlığı disiplini, 1/1 ölçekten 1/50000 ve üstü ölçeklere kadar geniş bir perspektifte çalışmalar yapmaktadır. Peyzaj projeleri başlığı altında, çalışmanın konusuna göre konut bahçesinin peyzaj tasarımından, bir kentin hatta bir bölgenin peyzaj planlama çalışmalarına göre değişen ölçek ve içerikte çalışmalar üretilmektedir. Kurumumuzun çalışma konuları kapsamında peyzaj tasarımının projelendirme süreci Planlama Şefliği tarafından yürütülmektedir.

BİTKİLENDİRME UYGULAMALARI

Bitkilendirme, iç veya dış mekan bahçe ve alan düzenlemelerindeki, ilgili alanın teknik ve tasarımsal ihtiyaçlarına ve müşteri isteğine göre uygun bitkilerle donatılmasını kapsar. Peyzaj çalışmasının yapılacağı bahçe veya alan için bitki seçimi, hazır rulo çim kullanımından palmiye ağaçlarına kadar sınırsız bitki skalası arasından yapılabilir.

OTOMATİK SULAMA SİSTEMİ UYGULAMALARI

Su, canlıların yaşaması için hayati bir öneme sahiptir. Bahçenizin sulama işlemi için bir personele gerek duymadan istediğiniz zaman devreye girerek ve istenilen miktarda sulamayı yapabilmemizi sağlar. Otomatik sulama sistemi uygulaması zamanlayıcılar tarafından sizin belirleyeceğiniz sürelerde bahçenizin her yeri sulanacaktır. Bu sistem sayesinde isterseniz çimlerinizi isterseniz seralarınızdaki bitkilerinizi kolayca sulayabileceksiniz. Tüm işlemleriniz otomatik olarak devreye gireceği için kimsenin kontrolüne gerek kalmadan sulama işini kolayca halletmiş olacaksınız.

AHŞAP UYGULAMALARI

Bahçenizin peyzaj düzenlemesi içerisinde dört mevsim boyunca kullanabilir kapalı veya yarı kapalı mekanlar tasarlamak mümkündür. Çatı elemanları, doğrama ve kaplama malzemesi, kalıp ve iskelelerde taşıyıcı ve dekoratif malzeme olarak kullanılmaktadır.

ÇİM UYGULAMALARI

Ekme çim uygulamasında toprak işleme ve tesviye gibi ön hazırlık işlemleri yapıldıktan sonra toprağın yapısına ve iklim özelliklerine uygun çim tohumu karışımları seçilir ve alana homojen olarak serpilir. Uygulanan tohumun üzerine ince bir kapak toprağı atılarak düzenli bir sulama ile çim çıkışı beklenir. Ekibimiz ilk olarak hazır çim uygulanacak alanda daha önceden var ise eski çim artıklarını temizleyerek ve yabani ot mücadelesi yaparak işe başlar. Daha sonra sırası ile toprak havalandırılma işlemi yapılır ve ardından toprak tesviyesi tamamlanır. İhtiyaç halinde alana yeni toprak ilavesi yapılabilmektedir. Bu işlemlerden sonra daha önceden üretilen hazır çim uygulanacak alana usulüne uygun bir şekilde uygulanır ve çim serim işlemi tamamlanır.

PEYZAJ BAKIM UYGULAMALARI

Peyzaj düzenlemesi tamamlanan bahçelerin devamlılığı belirli çalışmalarla sağlanır. Bu çalışmalar bahçelerimiz devamı, yaşanılabilirliği için gerekli çalışmalardır. Peyzaj düzenlemesi bitirilen bir bahçe için bahçe tamamlandı demek yanlış bir söylemdir. Bitmek bilmeyen bir çalışma asıl şimdi başlamaktadır. Bu çalışmalar bakım çalışmalarıdır. Peyzaj Bakımı; Canlı, cansız varlıkların veya alanın sürekliliğini korumak, kaliteli ve sağlıklı yetişmesi ve gelişmesini sağlamak amacı ile yapılan çalışmalara peyzaj bakımı denir.

YÜZME HAVUZ UYGULAMALARI

Günümüzde inşa edilen büyük siteler, lüks yaşam için oluşturulan villalar, turizm amaçlı kurulan oteller, termal turizm için kurulan tesislerin en önemli parçalarından biri olan havuzlardır. Firmamız, müşterilerimizin isteğine bağlı her türlü havuzu profesyonel ekibimiz ve kaliteli malzemelerden oluşan ekipman ile gerçekleştirmektedir. Havuz yapımı iç mekan kapalı havuzlar ve dış mekan açık havuzlar şeklinde yapılmaktadır. Havuz yapımında kullanılan malzemelerin kalitesi, havuz inşasında önemli bir faktördür. Havuzlarda sızma, çatlama, dökülme olmaması için kaliteli malzeme büyük önem taşır.

PEYZAJ SU ÖGELERİ

Peyzajda her zaman su öğesi önemli bir olgu olmuştur. Öyle ki peyzaj tasarımlarında geniş yer tutar ve aranan bir tasarım elemanıdır. Bunun nedeni suyun insanlar üzerinde yarattığı etkidir. Peyzaj su ögeleri süs derelerini, Süs havuzlarını, süs şelalerini, süs derelerini ve su değirmenlerini de kapsamaktadır.

KENT MOBİLYA UYGULAMALARI

Kent mobilyaları kişilerin görsel tasarımına hayat veren ve içinde yaşayanların kullanımına sunulan ürünlerdir. İçinde yaşayanların güven ile kullanabileceği kent mobilyaları farklı tasarım içerikleri ile hazırlanarak sunulmaktadır. Değişen ürün seçimlerinde yaratıcılık ve fonksiyonel kullanım ise mobilyada avantaj yaratır. Bu sebep ile kent mobilya alımlarında estetik güzelliğin yanı sıra çevre dostu, kaliteli ve fonksiyonel ürün seçimlerine yer açılması oldukça önem taşır. Bunun ile beraber uyumlu bütünlükte mobilya seçimlerinde dikkat edilmesi gereken detaya sahiptir.

SERT ZEMİN UYGULAMALARI

Bahçenizde oturma mekanları tasarlanırken zemin kaplama malzemeleri mekanlara ayrı bir karakter kazandırmakta ve kullanımları etkilemektedir. Kullanıma uygun zemin kaplama malzemesi (granit, kilitli parke, çim taşı, mermer, traverten, ahşap, beton vb) mekanın çeşidine ve özelliğine göre değişmektedir. Siz müşterilerimizin isteği ve size sunacağımız alternatif önerilerle zemin kaplaması uygulaması hizmetimiz bulunmaktadır.

ALT YAPI UYGULAMALARI

Bahçe drenaj sistemleri herhangi bir alanda toprağın su tutma kapasitesini aşan fazla suyun toprak içerisinde yatayda ve düşeyde hareket etmesi yada geçirimsiz yüzeylerde çeşitli nedenlerle oluşan suyun alandan tahliyesidir. Yapısal yada peyzaj çalışmaları sonucunda zemin karakterleri farklı kullanımlar ortaya çıkmaktadır. Söz konusu kullanımlar toprak, kum vs. gibi geçirgenliği yüksek karakterde olabileceği gibi , taş duvar, beton, bina, yada kil gibi geçirgenliği düşük düzeyde karakter içerebilmektedir.